Sensacyjna porażka Spójni. Pokonana przez ostatni zespół w tabeli

Emila Chanczewska
Alan Czujkowski rzucił 5 punktów, miał 3 zbiórki.
Alan Czujkowski rzucił 5 punktów, miał 3 zbiórki. Tadeusz Surma
W 25. kolejce I ligi koszykarzy stargardzka Spójnia przegrała z KK Warszawa 75:79. To pierwsza porażka Spójni w Stargardzie i druga w ogóle.

W dzisiejszym meczu w naszym mieście lider ze Stargardu podejmował ostatni zespół w tabeli, KK Warszawa. Na boisku nie było jednak widać żadnej różnicy. Koszykarze Spójni zagrali na słabej skuteczności. W pierwszej kwarcie rzucili tylko 12 pkt. Po pierwszych 10 minutach KK prowadził 23:12.

W kolejnych kwartach Spójnia starała się odrobić straty, ale rywale ani razu nie dali się dogonić. W końcówce meczu stargardzka drużyna przegrywała tylko 2 punktami, ale goście odpowiedzieli 2 celnymi rzutami osobistymi, ustalając wynik 79:75 dla KK.

Spójnia Stargard - KK Warszawa 75:79 (12:23, 20:16, 19:20, 24:20)
Spójnia: Bręk 20 (4x3), Dymała 17 (1), Szymański 10 (3), Raczyński 8, Wilczek 6 (1), Czujkowski 5, Pabian 5, Fraś 4, Koziorowicz, Pytyś.