Spójnia Stargard przegrała, ale powalczyła z liderem [relacja + fotoreportaż Tadeusza Surmy]

W dziesiątej kolejce I ligi koszykarzy stargardzka Spójnia przegrała u siebie z Miastem Szkła Krosno 80:96.

Spotkanie, które dzisiaj rozegrane zostało w hali OSiR w Stargardzie, nie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Goście łatwo ich ogrywali i zdobywali punkty spod kosza. A kiedy zawodnicy Spójni cofnęli się w obronie, przyjezdni zasypali ich celnymi trójkami.

Po pierwszej kwarcie Spójnia przegrywała 15:35. W kolejnych trzech kwartach stargardzki zespół udowodnił jednak, że też potrafi skutecznie grać. Podopieczni trenera Wiktora Grudzińskiego poprawili defensywę, przechwycili kilka piłek, zaczęli lepiej zbierać i przede wszystkim punktować. W trzeciej kwarcie przegrywali już tylko ośmioma punktami. Goście jednak ponownie zanotowali lepszy fragment gry i znowu odskoczyli. \

Spójnia walczyła, ale przegrała 80:96. Mimo wysokiej porażki na koniec spotkania kibice podziękowali jej brawami za walkę.

Miasto Szkła Krosno wygrało wszystkie dziesięć dotychczasowych spotkań w I lidze. Spójnia ma pięć zwycięstw i tyle samo porażek. W spotkaniu z liderem tabeli Spójnia zagrała bez podstawowych zawodników podkoszowych, Rafała Bigusa i Arkadiusza Soczewskiego. Obaj są kontuzjowani.

Spójnia Stargard Miasto Szkła Krosno 80:96 (15:35, 26:21, 16:21, 23:19) Spójnia: Pieloch 19 (trzy razy za 3 pkt), Pytyś 17, Wróblewski 12 (2), Raczyński 10, Pacocha 7 (1), Berdzik 6 (2), Bodych 5 (1), Koziorowicz 4.