Spójnia Stargard w stolicy też zwyciężyła

Kolejne dobre spotkanie rozegrał Wojciech Fraś, który rzucił 17 punktów i miał 6 zbiórek. Tadeusz Surma
W ósmej serii spotkań w I lidze koszykarzy stargardzka Spójnia pokonała na wyjeździe KK Warszawa 95:83.

Spójnia Stargard nie zwalnia tempa na zapleczu ekstraklasy. W ósmym występie w tym sezonie odniosła ósme zwycięstwo.

W dzisiejszym spotkaniu w stolicy rywalizowała z beniaminkiem I ligi koszykarzy zespołem KK Warszawa, który dotychczas wygrał jedno spotkanie. W pierwszej kwarcie gospodarze nie pozwalali zawodnikom stargardzkiego zespołu odskoczyć i nawet sami prowadzili. W 8 minucie Wojciech Fraś najpierw wyrównał wynik na 17:17, a po chwili wyprowadził Spójnię na prowadzenie 18:17 i już więcej gospodarze nie prowadzili.

Po dziesięciu minutach KK przegrywał 20:24. W kolejnych kwartach stargardzki zespół powiększał przewagę. W połowie spotkania wygrywał 49:40, a po trzydziestu minutach 79:57. W trzeciej kwarcie koszykarze stargardzkiego pierwszligowca rzucili 30 punktów.
W czwartej kwarcie goście na więcej pozwolili gospodarzom, przegrali tę kwartę 16:26, ale to niewiele zmieniło. Spójnia pewnie wygrała różnicą dwunastu punktów.

W najbliższą środę pierwszoligowcy rozegrają dziewiątą serię spotkań, ale Spójnia będzie pauzowała. W najbliższą sobotę w dziesiątej kolejce zagra u siebie z Notecią Inowrocław, która tak jak KK ma jedno zwycięstwo. Spójnia jako jedyna na zapleczu ekstraklasy jest niepokonana.

KK Warszawa - Spójnia Stargard 83:95 (20:24, 20:25, 17:30, 26:16)

Spójnia: Pabian 22 (trzy razy za 3 pkt), Fraś 17, Pytyś 17, Czujkowski 13 (1), Raczyński 9 (1), Dymała 8 (1), Bręk 6, Koziorowicz 3 (1), Berdzik.