Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stargard przeznaczy 10 mln zł na współpracę z organizacjami pozarządowymi w 2024 roku

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Radni Rady Miejskiej jak co roku przyjęli Program Współpracy Miasta Stargard z Organizacjami Pozarządowymi oraz Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego. Dokument określa główne zasady wsparcia NGO. W przyszłym roku Miasto wyda co najmniej 10 milionów złotych na współpracę z organizacjami pozarządowymi. To pieniądze na pomoc dla potrzebujących stargardzian, ale także realizację ciekawych projektów, warsztatów, imprez i akcji.

Zaplanowane finansowanie ma służyć przede wszystkim pomocy dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi przewidziano także organizację warsztatów edukacyjnych, eventów oraz licznych akcji społecznych, które mają na celu podnoszenie jakości życia lokalnej społeczności.

To program, który funkcjonuje w naszym mieście od dawna i jest już doskonale znany. W przyszłym roku jeszcze bardziej rozszerzymy zakres wsparcia udzielanego mieszkańcom dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi. Nowa propozycja będzie dotyczyła pomocy rodzinie i edukowaniu w zakresie praw dziecka. Chcemy stworzyć lokalny klub rodzinny. Rodzice – obecni, a także przyszli – zyskają tam m.in. specjalistyczne poradnictwo – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Najważniejszym celem programu jest wsparcie rozwoju stowarzyszeń i fundacji działających w Stargardzie, a także szeroka współpraca z jak największą korzyścią dla mieszkańców. Nasze NGO od wielu lat realizują działania na rzecz ludzi z różnych grup społecznych i o różnych potrzebach – dzieci, młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami, wychodzących z nałogów, zmagających się z życiowymi trudnościami, a także mającymi te same zainteresowania. W Stargardzie działa ponad 100 organizacji pozarządowych – wiele z nich to koła lub oddziały ogólnopolskich NGO, ale mamy również stowarzyszenia założone u nas. Zakres ich działalności jest bardzo szeroki. Zajmują się m.in. pomocą społeczną, kulturą, sztuką, sportem, wolontariatem, ochroną i promocją zdrowia oraz turystyką i krajoznawstwem.

Decyzja o wsparciu organizacji pozarządowych została podjęta po analizie potrzeb i możliwości, jakie oferują lokalne stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty działające na rzecz dobra ogółu. Szczegółowy plan wydatkowania środków i kryteria ich przyznawania zostaną przedstawione w kolejnych miesiącach roku bieżącego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto