Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

World Sports Company - rozwój i ekspansja w Stargardzie

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Zdjęcia: UM w Stargardzie
Firma World Sports Company, znana z produkcji szalików dla fanów czołowych klubów sportowych z całej Europy i świata, kontynuuje swój rozwój w Stargardzie. Od 2019 roku przedsiębiorstwo to stało się istotną częścią lokalnej gospodarki, wzmacniając pozycję miasta jako hubu przemysłowego. Ostatnio WSC dokonała znaczącego kroku, przenosząc się z poprzedniej siedziby do nowego, bardziej przestronnego obiektu przy ulicy Usługowej 10.

Przenosiny te są znaczącą zmianą dla firmy, ponieważ przestrzeń biurowa i produkcyjna została znacząco powiększona. Zmiana lokalizacji nie tylko poprawiła komfort pracy zatrudnionych tam osób, ale również umożliwiła zwiększenie produkcji.

Moment, w którym inwestor decyduje się rozwijać w Stargardzie swoją firmę, jest dla nas zawsze powodem do szczególnej radości. Dostajemy najlepszy dowód na to, że mamy odpowiednie warunki dla biznesu i ten biznes świetnie się u nas czuje. Firma WSC wybrała na dalszą działalność naprawdę ciekawe miejsce. W niedługim czasie obok siebie będą tu funkcjonowały różne, dopiero rozkręcające się przedsiębiorstwa. Jestem przekonany, że znajdą tutaj równie dobre warunki do rozwoju i współpracy – mówi prezydent Rafał Zając.

W 2019 roku w WSC pracowało 16 osób. Po 4 latach działalności w Stargardzie zatrudnienie jest prawie dwukrotnie wyższe. W firmie są osoby zajmujące się m.in. projektowaniem, dzianiem oraz szyciem. World Sports Company współpracuje z europejskimi i amerykańskimi klubami sportowymi. Szaliki ze Stargardu trafiają m.in. do kibiców Borussi Dortmund, Arsenalu Londyn i Manchesteru City. Na swoim koncie firma ma także kolekcje premium wykorzystywane np. podczas piłkarskiej Ligi Mistrzów i mistrzostw świata. WSC realizuje też zamówienia dostosowane do indywidualnych potrzeb mniejszych klientów.

Poza aspektami ekonomicznymi, taki postęp może również otworzyć drogę dla nowych miejsc pracy w regionie i wspierać lokalny rynek pracy. Zmienność rynkowa i tendencje globalne pokazują, że umiejętność adaptacji i rozwój są kluczowe dla długoterminowego sukcesu, co firma World Sports Company wyraźnie rozumie i wdraża w praktyce.

Nowa siedziba World Sports Company znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie inkubatora przedsiębiorczości. To przestrzeń, z której będą mogli skorzystać ludzie dopiero zaczynający swoje biznesy. Na start dostaną dobre warunki lokalowe za stosunkowo niewielką opłatą. Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego zakłada, że pomieszczenia inkubatora będą gotowe w przyszłym roku – po wykonaniu tam niezbędnego remontu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto