Błękitni Stargard znowu przegrali w II lidze

Rafał Gutowski i jego koledzy z Błękitnych przegrali drugi kolejny mecz w II lidze. Tadeusz Surma
Stargardzki zespół przegrał na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:3. To ósma porażka Błękitnych w tym sezonie.

Błękitni Stargard wciąż nie wygrali w tym sezonie nie boisku przeciwnika. W dzisiejszym spotkaniu w Częstochowie z Rakowem nie zdobyli nawet punktu. Gospodarze zwyciężyli 3:1, a wszystkie gole strzelił dla nich Wojciech Okińczyc. Napastnik gospodarzy trafiał do bramki Błękitnych w 26, 30 i 55 minucie, drugiego gola strzelając z karnego.

Błękitni byli w stanie odpowiedzieć tylko jedną bramką. jej autorem tuż przed przerwą był Maciej Więcek. Błękitni przegrali ósme spotkanie w tym sezonie i pozostają na dole tabeli. Mają już pięć punktów mniej niż czternasty w tabeli ROW 1964 Rybnik. Żeby się utrzymać w II lidze trzeba uplasować się co najmniej na czternastym miejscu. W najbliższą sobotę o godzinie 12 Błękitni zagrają u siebie z ROW 1964 Rybnik.

Raków Częstochowa - Błękitni Stargard 3:1 (2:1) Bramki: Okińczyc 3 (26, 30 k, 55) - Więcek 45.
Błękitni: Ufnal, Gutowski, Liśkiewicz, Pustelnik, Siwek, Wojtasiak (71 Baranowski), Zdunek, Więcek, Kazimierowicz, Wiśniewski (60 Magnuski), Okuszko.

Pozostałe wyniki 14 kolejki: ROW 1964 Rybnik - Stal Mielec 2:0, Olimpia Zambrów - Radomiak Radom 3:1, Polonia Bytom - Okocimski KS Brzesko 1:1, Wisła Puławy - Siarka Tarnobrzeg 3:1, Stal Stalowa Wola - Gryf Wejherowo 3:0, GKS Tychy - Nadwiślan Góra 2:0, Znicz Pruszków - Legionovia Legionowo 2:1, Puszcza Niepołomice - Kotwica Kołobrzeg 0:0.

Tabela II ligi 1. Wisła Puławy 14 30 22-13
2. Stal Mielec 14 28 25-15
3. Raków Częstochowa 14 25 25-15
4. Stal Stalowa Wola 14 24 17-12
5. Znicz Pruszków 14 23 19-13
6. GKS Tychy 14 23 16-12
7. Radomiak Radom 14 21 20-13
8. Siarka Tarnobrzeg 14 21 19-24