Błękitni Stargard znowu przegrali

Bartłomiej Zdunek był jednym z lepszych piłkarzy na boisku, ale trener Kapuściński w drugiej połowie ściągnął go z boiska. Tadeusz Surma
Stargardzki drugoligowiec stworzył sobie wiele bramkowych sytuacji, ale to Stal Stalowa Wola wygrała 2:1.

Błękitni Stargard grali dzisiaj, w trzynastej serii spotkań II ligi, u siebie ze Stalą Stalowa Wola po dwóch meczach bez porażki. Na tym jednak dobre wyniki się skończyły. Stal, mimo że na boisku w Stargardzie prezentowała się gorzej niż gospodarze, wywalczyła komplet punktów. Błękitni stworzyli sobie sporo bramkowych sytuacji, ale wykorzystali tylko jedną. Goście mieli dwie okazje na gola i obie wykorzystali.

Stal wyszła na prowadzenie w 8 minucie. Źle zachowali się obrońcy Błękitnych, co wykorzystał w polu karnym gospodarzy Tomasz Płonka. W 25 minucie było 0:2. Tym razem Płonka wykorzystał niezdecydowanie w walce o górną piłkę Macieja Liśkiewicza i skutecznie wykończył akcję swojego zespołu. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobyła stargardzka drużyna. Na prawej stronie dobrze zachował się Maciej Więcej, który dograł piłkę w pole karne gości, tam świetnie znalazł się Bartłomiej Zdunek, który uderzył na bramkę, a piłkę niefortunnie odbił jeszcze zawodnik gości Krystian Wrona i wpadła do siatki. W pierwszej połowie Błękitni mieli w sumie cztery bramkowe okazje, ale nie byli skuteczni.

W drugiej połowie goli już nie było. Gospodarze mieli kilka doskonałych sytuacji, ale piłkę po uderzeniach Tomasza Pustelnika i Liśkiewicza wybijali obrońcy Stali, a po bezpośrednim strzale z wolnego Zdunka przeszła tuż obok słupka.

Błękitni przegrali i pozostają na dole tabeli. Po trzynasty spotkaniach mają tylko 10 punktów. Wygrali tylko dwa razy, cztery razy zremisowali i aż siedem razy przegrali. W niedzielę, 25 października zagrają na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Błękitni Stargard - Stal Stalowa Wola 1:2 (1:2) Bramki: Wrona (s) 44 - Płonka 8 i 25.
Błękitni: Ufnal, Gutowski, Pustelnik, Liśkiewicz, Siwek, Wojtasiak (46 Flis), Zdunek (62 Magnuski), Kazimierowicz (72 Gajda), Więcek, Wiśniewski, Okuszko (72 Bednarski).