Porażka Spójni Stargard na koniec pierwszej rundy I ligi koszykarzy

Damian Janiak rzucił 7 punktów i miał 4 zbiórki.
Damian Janiak rzucił 7 punktów i miał 4 zbiórki. Tadeusz Surma
W piętnastej serii spotkań I ligi koszykarzy Spójnia Stargard przegrała w Gliwicach z GTK 73:82.

W I lidze koszykarzy rozgrywana jest ostatnia kolejka pierwszej rundy. Stargardzka Spójnia grała dzisiaj w Gliwicach z GTK. Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, którzy odskoczyli na sześć punktów, ale w drugiej kwarcie o cztery punkty lepsi byli goście.

W trzeciej kwarcie zawodnicy GTK osiągnęli przewagę. Stargardzki zespół rzucił w niej tylko 12 pkt, a rywal 29. Gracze Spójni w czwartej kwarcie podjęli jeszcze walkę i to oni byli skuteczniejsi, ale na zwycięstwo nie mogli już liczyć. GTK zwyciężył 82:73.

Spójnia w pierwszej rundzie rozgrywek zanotowała dwanaście zwycięstw i poniosła trzy porażki. W tabeli jest na drugim miejscu. Ma o punkt mniej niż lider Sokół Łańcut, który dzisiaj niespodziewanie przegrał w Radomiu z ACK UTH Rosa 81:87.

GTK Gliwice - Spójnia Stargard 82:73 (23:17, 18:22, 29:12, 12:22)

Spójnia: Pytyś 19, Pabian 15 (trzy razy za 3 pkt), Raczyński 10, Fraś 8, Janiak 8 (1), Dymała 7 (1), Berdzik 3 (1), Śpica 3 (1), Lewandowski.