Spójnia Stargard pokonała Nysę Kłodzko

Grzegorz Drążek
Spójnia wygrała dwa pierwsze mecze w sezonie. W spotkaniu z Nysą najwięcej punktów w stargardzkiej drużynie rzucił Hubert Pabian. Tadeusz Surma
W drugiej kolejce I ligi koszykarzy Spójnia Stargard pokonała na wyjeździe Nysę Kłodzko 77:71. Stargardzianie jak na razie nie przegrywają.

To było pierwsze wyjazdowe spotkanie stargardzkiego zespołu w tym sezonie. Po zwycięstwie przed tygodniem u siebie z jednym z faworytów I ligi GKS Tychy stargardzki zespół stawiany był w roli faworyta dzisiejszego meczu. Po pierwszej kwarcie to jednak Nysa prowadziła różnicą dziesięciu punktów. Później lepiej prezentowali się goście i jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do remisu.

W trzeciej i czwartej kwarcie gra była wyrównana, ale to Spójnia utrzymywała niewielkie prowadzenie. W ostatnich minutach stargardzki zespół odskoczył na osiem punktów i już nie pozwolił się dogonić. Spójnia zwyciężyła i pozostaje niepokonana w tym sezonie.

Nysa Kłodzko - Spójnia Stargard 71:77 (23:13, 18:28, 19:20, 11:16) Spójnia: Pabian 19 (trzy razy za 3 pkt), Dymała 14 (4), Fraś 12, Pytyś 10, Janiak 9 (1), Śpica 6 (2), Raczyński 5 (1), Lewandowski 2.