Spójnia Stargard znowu przegrała. Tym razem z liderem tabeli

Grzegorz Drążek
Konrad Koziorowicz rzucił 12 punktów i był najlepszym strzelcem Spójni.
Konrad Koziorowicz rzucił 12 punktów i był najlepszym strzelcem Spójni. Tadeusz Surma
Spójnia przegrała na wyjeździe z Miastem Szkła Krosno 58:88. Stargardzki zespół przegrał dziewiąte z rzędu spotkanie w I lidze koszykarzy.

Spójnia po ośmiu kolejnych porażkach zagrała dzisiaj na wyjeździe z Miastem Szkła Krosno, które w tym sezonie przegrało tylko raz. Nikogo nie powinno więc dziwić, że stargardzki zespół przegrał różnicą 30 punktów.

Spójnia dobrze zaczęła mecz i przez kilka minut tylko nieznacznie przegrywała. W drugiej kwarcie rzuciła jednak tylko 8 punktów, a rywale jedenaście więcej. A że w końcówce pierwszej kwarty gospodarze też mieli przewagę, to w połowie spotkania wygrywali już 45:24. W trzeciej kwarcie Spójnia była równorzędnym rywalem, ale w czwartej gospodarze znowu mieli przewagę.

Spójnia przegrała dziewiąty z koeli mecz w I lidze koszykarzy i czeka ją walka o dziesiąte miejsce, które zapewnia utrzymanie po rundzie zasadniczej. Jeśli nie będzie w pierwszej dziesiątce, to czeka ją walka o utrzymanie w rundzie play out. W kolejnym spotkaniu stargardzianie zagrają w najbliższą sobotę o godzinie 18 u siebie ze Zniczem Basket Pruszków.

Miasto Szkła Krosno - Spójnia Stargard 88:58 (26:16, 19:8, 18:16, 25:18) Spójnia: Koziorowicz 12 (dwa razy za 3 pkt), Pacocha 10, Pabian 8, Soczewski 6, Raczyński 5 (1), Wróblewski 5 (1), Bigus 4, Pieloch 4, Berdzik 2, Bodych 2.