Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z całego tygodnia 3.12.2023 w Stargardzie. Zobacz przegląd prasy, by być na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Stargardu nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Stargardu nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Stargardu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.11 a 2.12.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zielone serce szkoły. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z ekopracownią”?

Przegląd tygodnia: Stargard, 3.12.2023. 26.11 - 2.12.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zielone serce szkoły. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z ekopracownią

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie zyskali cenne wsparcie w nauce przedmiotów ścisłych i edukacji ekologicznej. Dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, placówka ta wyposażyła nowoczesną ekopracownię, gdzie młodzi adepci nauki będą mogli zgłębiać tajniki biologii, chemii i fizyki.

📢 Polska Miss Nastolatek 2023 została wybrana! Zobacz zdjęcia najpiękniejszej nastolatki w Polsce

Poznaliśmy nowe Polska Miss i Polska Miss Nastolatek 2023! Uroczyste gale odbyły się w Terminal Event Center we Wrocławiu. Było o co walczyć, ponieważ łączna pula nagród w obu konkursach przekroczyła ponad 200 000 złotych.

📢 Stargard przeznaczy 10 mln zł na współpracę z organizacjami pozarządowymi w 2024 roku

Radni Rady Miejskiej jak co roku przyjęli Program Współpracy Miasta Stargard z Organizacjami Pozarządowymi oraz Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego. Dokument określa główne zasady wsparcia NGO. W przyszłym roku Miasto wyda co najmniej 10 milionów złotych na współpracę z organizacjami pozarządowymi. To pieniądze na pomoc dla potrzebujących stargardzian, ale także realizację ciekawych projektów, warsztatów, imprez i akcji.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 3.12.2023: 26.11-2.12.2023 Stargard: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Stargardzie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Centrum Integracji Społecznej w Stargardzie: Nowa nadzieja dla długotrwale bezrobotnych

Mieszkańcy Stargardu, którzy od dłuższego czasu borykają się z bezrobociem oraz innymi trudnościami życiowymi, mogą teraz odetchnąć z ulgą. Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Stargardzie oferuje nowe możliwości dla osób walczących z bezrobociem i pragnących zmienić swoje życie na lepsze. Zgodnie z decyzją radnych Rady Miejskiej CIS dostanie większe pieniądze na swoją działalność.

📢 Dotacje na odbudowę zabytków w gminie Stara Dąbrowa

W ramach ostatniej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, gmina Stara Dąbrowa otrzymała znaczące wsparcie finansowe na prace remontowe trzech ważnych obiektów zabytkowych. Do beneficjentów programu zakwalifikowano pałac w Nowej Dąbrowie oraz kościoły w Tolczu i Rosowie, z myślą o ich renowacji i konserwacji.

📢 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Starej Dąbrowie dzięki rządowemu wsparciu

W ramach inicjatywy poprawy infrastruktury komunalnej Stara Dąbrowa ogłosiła plan modernizacji miejscowej oczyszczalni ścieków. Projekt, który otrzymał dofinansowanie z budżetu rządowego, jest krokiem naprzód w zwiększeniu efektywności ekologicznej regionu. Nowoczesne technologie zostaną wykorzystane do modernizacji systemu, co przyniesie wymierne korzyści dla środowiska naturalnego oraz poprawę jakości życia mieszkańców.

📢 Modernizacja boiska Piasta Chociwel — nowe oblicze sportowej areny

W ramach inwestycji w infrastrukturę sportową, boisko piłkarskie Piasta Chociwel przechodzi istotną transformację. Zakończono rozbiórkę starego budynku socjalnego, co znacząco zmienia wizerunek obiektu i otwiera drogę do kolejnych etapów nowoczesnej przebudowy.

📢 Radni Miejscy ze Stargardu wsparli Powiat. Będzie remont dachu hali sportowej

Prawie 280 tysięcy złotych przekazali Radni Mijscy z budżetu Stargardu na nowy dach w hali sportowej przy ul. Pierwszej Brygady 35. Obiekt należy do Powiatu Stargardzkiego, a dzięki wsparciu miasta pozwoli na przeprowadzenie tam koniecznego remontu.

📢 Popracują dla miasta. Skazani na wsparcie miejscowej społeczności

Władze Stargardu w przyszłym roku wprowadzą program reintegracji, który umożliwi ponad 200 osobom odbywającym kary pozbawienia wolności bezpłatne zatrudnienie w różnych instytucjach publicznych na terenie Miasta. W ramach tego projektu, skazani będą angażowani do prac takich jak utrzymanie porządku, wykonywanie drobnych napraw, a także prace pomocnicze w miejskich spółkach, szkołach podstawowych oraz przedszkolach. Rekordziści mają do przepracowania nawet rok.

📢 Chociwel wprowadza innowację: Kwiatomat dla zapominalskich

Chociwel w powiecie stargardzkim wyróżnia się na tle innych miast nie tylko pięknymi krajobrazami i bogatą historią, ale teraz także nową inicjatywą - instalacją kwiatomatu. To innowacyjne rozwiązanie zostało umieszczone przy lokalnej bukieciarni i już od pierwszych dni cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

📢 W gminie Stara Dąbrowa powstanie spółdzielnia energetyczna

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Stara Dąbrowa, radni, jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie i przystąpienie Gminy Stara Dąbrowa do spółdzielnia energetycznej. Spółdzielnia energetyczna oparta jest na modelu organizacyjno-biznesowym, w którym obywatele wspólnie prowadzą projekty w ramach produkcji, dystrybucji, sprzedaży i magazynowania energii oraz ciepła pochodzących z OZE.

📢 Nowa droga do Kolonii Stara Dąbrowa. Poprawił się dojazd do wielu domów

Dzięki zaangażowaniu środków unijnych jak i z budżetu województwa zachodniopomorskiego udało się oddać mieszkańcom utwardzoną drogę od zjazdu drogi powiatowej w stronę kolonii w Starej Dąbrowie. Prace remontowe obejmowały przygotowanie geodezyjne, wykonanie koryta drogi, ułożenie podłoża, nałożenie i zagęszczenie warstwy stabilizującej na poboczach i środku jezdni oraz ułożenie płyt.

📢 Droga na Giżynek jak nowa. Poprawił się stan bezpieczeństwa nie tylko pieszych

Roboty jeszcze trwają, ale pierwsi kierowcy przekonali się już, jak bardzo podniósł się komfort jazdy po ulicy w pobliżu nowego cmentarza. Cała inwestycja jest na ukończeniu, a korzyści z niej odczują zmotoryzowani i piesi. To ważny projekt również dlatego, że ta część miasta w przyszłości na pewno będzie się rozwijać mieszkaniowo.

📢 10. lat zimnych kąpieli stargardzkich morsów. Jubileuszowa kąpiel z zaprzyjaźnionymi morsami

W ostatni weekend listopada Miedwianie - Stargardzki Klub Morsów świętowało 10-lecie klubu. Dokładnie 23 listopada 2013 roku, po raz pierwszy grupa zapaleńców spotkała się nad Miedwiem, aby rozpocząć sezon morsowania..

📢 Złamał cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Wpadł podczas kontroli drogowej

Kontrola drogowa jaką przeprowadzili policjanci okazała się niezwykle pechowa dla kierującego Mercedesem. 24- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego posiadał cztery aktywne zakazy sądowe kierowania pojazdami mechanicznymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Stargardzie oraz Choszcznie. Za swoje zachowanie kierującemu grożą teraz poważne konsekwencje.

📢 „Zamęt. Czas powojnia w Stargardzie i okolicznych miejscowościach” Jolanty Aniszewskiej nagrodzony

Dyrektor Książnicy Stargardzkiej, Jolanta Aniszewska otrzymała Nagrodę Literacką „Jantar”. Aniszewska została wyróżniona za książkę „Zamęt. Czas powojnia w Stargardzie i okolicznych miejscowościach”.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto